سال جهش تولید
Logo

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/krccima.ir/httpdocs/components/com_k2/models/item.php on line 877
دوشنبه, 21 آبان 1397 05:00

در نشست کارشناسی شورای گفتگوی استان صورت گرفت: هم اندیشی پیرامون مشکلات و مسائل حوزه ساختمان استان و اتخاذ راهکارهای لازم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست کارشناسی شورای گفتگوی استان که در محل سالن اجتماعات برگزار شد، کلیاتی را در مورد شورای گفتگو و ظرفیت های شورا ارائه کرد و اظهار داشت: در این شورا مصوبات استانی در استان و مصوبات ملی در مرکز تا مرحله اجرا به صورت مستمر پیگیری می شوند.
وی ادامه داد: ما باید با تفکیک مشکلات ساختمانی استان و با تدبیر استانی به حل مشکلات پرداخته و مشخص کنیم که کدام از مشکلات نیاز به تغییرات ملی دارند.

در ادامه، مدیر عامل شرکت سازه بتن شبدیز مطالبی را پیرامون مشکلات مالیاتی و ارزش افزوده صنعت ساختمان و بلاتکلیفی پروژه های مسکن مهر در مورد چگونگی پرداخت مالیات ارائه دادند.
دادگر اظهار داشت: در موافقت نامه های جدید کدکارگاهی برای پرداخت بیمه کارگران وجود ندارد.
وی همچنین به ورود بانوان به دانشگاهها به تعداد زیاد در رشته های عمرانی اشاره کرد گفت: با این وجود هنوز در تامین اجتماعی بانوان به عنوان فعالان حوزه های عمرانی پذیرفته نشده اند.

سعید شادابی، از ناهماهنگی بین ادارات دولتی و ورود تعداد زیادی از پرونده ها به ماده صد اشاره کرد.
وی گفت: در کرمانشاه حدود 95 درصد پروانه ها راهی ماده صد می شوند و این در حالی است که در استانهای دیگر بسیار کمتر از این است مثلاً در تهران حدود 5 درصد، در سنندج حدود 15 و در همدان حدود 10 درصد می باشد.
شادابی آماری در مورد واحدهای ساختمانی به فروش رفته تعیین تکلیف نشده ارائه داده و بیان کرد: حدود 2000 واحد بدون سند در کرمانشاه وجود دارد.
وی ادامه داد: با وجود رای دیوان عدالت اداری در مورد نگرفتن پذیره ماده صد، در کرمانشاه همچنان پذیره گرفته می شود.

طاقه ای دیگر کارشناس حاضر در جمع، بازنگری در قانون ماده صد را خواستار شدند و عنوان کرد: این قانون مربوط به بیش از 50 سال پیش است و نیاز به بازنگری دارد.
وی پیشنهاد داد: برای کاهش تعداد پروندهای ارجاعی به ماده صد باید جریمه ها حالت بازدارنده داشته باشند نه تشویقی. این جریمه ها باید به هفتاد درصد برسد.
وی به مشکلات صدور پروانه اشاره عنوان کرد: صدور پروانه در تهران 40 درصد ارازانتر از کرمانشاه است.
وی همجنین بازنگری در طرح جامع تفضیلی مسکن را ضروری دانسته و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود نیاز به خانه های با متراژ پایین وجود دارد و ضوابط مربوط به ساخت و ساز متناسب با ساخت واحدهای با متراژ پایین باید تغییر کند.

در ادامه سایر افراد حاضر در جلسه نظرات تکمیلی خود را پیرامون مسائل و مشکلات حوزه ساخت و ساز بیان کردند.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/krccima.ir/httpdocs/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
خواندن 326 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 آبان 1397 05:02